Wystawa sala konferencyjno-wystawowa
Historia cukrownictwa na ziemiach polskich przedstawiona jest na osiemnastu planszach tekstowo-ilustracyjnych. Ponadto na stelażach prezentowane są plany i rysunki cukrowni oraz akcje cukrowni polskich i niemieckich. W witrynach, gablotach płaskich oraz na podestach prezentowane są pozostałe obiekty.
Sala wyposażona jest w kiosk multimedialny z dotykowym ekranem, który pozwala zapoznać się z setkami kart pocztowych cukrowni działających na ziemiach polskich, fotografiami archiwalnymi i współczesnymi cukrowni, akcjami cukrowni polskich i obcych oraz firm pracujących na rzecz przemysłu cukrowniczego, urządzeniami i aparaturą cukrowniczą, medalami i sztandarami cukrowni oraz mapami pozwalającymi zlokalizować w terenie cukrownie leżące na ziemiach polskich.
W jednej witrynie zgromadzono produkty Krajowej Grupy Spożywczej S.A. (cukier biały i trzcinowy, w kostkach i saszetkach, przetwory owocowo-warzywne we Włocławku, wyroby Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskie „PZZ” w Stoisławiu S.A.).
Sala wystawowa spełnia także funkcję sali konferencyjnej z 50 miejscami. Dużych rozmiarów monitor podłączony do Internetu pozwala oglądać prezentacje, zdjęcia oraz filmy poświęcone cukrownictwu.